PROSÍM POZOR !!!

Všichni naši závodní plavci skupin A,B a C jsou společně zváni s rodiči na rozloučení plavecké sezóny ve středu 23.12.2015 od 14 hodin do 16 hodin u obchodního centra FORUM na Kostelním náměstí. Ledovou plochu máme zajištěnou na tento čas a naše děti si zde mohou dvě hodiny zabruslit a rodiče vedle ledové plochy rozebrat celý plavecký rok a nebo ten nastávající u dobrého moku.Nebráníme se ani ochutnávce cukroví,tak kdo bude chtít,může přinést.Je možné si brusle zde i zapůjčit,ale moc párů není.Doufám,že všichni,kteří se celý rok s námi zúčasňujete plaveckých mítinků tak využijete tento prostor pro chvíle zastavení a oddychu předvánočních příprav a společně s dětmi dorazíte.

Na všechny se těší celý realizační tým trenérů Městského plaveckého klubu Ústí nad Labem.

Poslední vrchol plavecké sezony měli o uplynulém víkendu naši závodníci na zimním mistrovství České republiky dorostu a seniorů v Plzni na Slovanech a na Českých pohárech desetiletého a jedenáctiletého žactva,které se konaly v Táboře a v Chomutově.Celá špička nejlepších plavců České republiky bojovala o mistrovské tituly již od čtvrtka v Plzni a nejlépe si zde vedl náš starší dorostenec Tomáš Loněk,který přivezl dvě stříbrné medaile za svých silných disciplín 50 metrů motýlek časem 0:25,29 a 100 metrů motýlek časem 0:56,23 a k tomuto úspěchu přidal šesté místo z distance 100 metrů polohový závod,kde obsadil šestou pozici časem 0:59,20.Úspěšné vystoupení má za sebou také starší dorostenka Marie Kučerová,která vybojovala několik finálových účastí s předním umístěním.Na trati 50 metrů volný způsob  a 100 znak  obsadila 7.místo,50 motýlek a 50 znak shodně 6.místo.Další naše dorostenka Jana Ryglová v kategorii mladších dorostek vybojovala desátou příčku na 200 metrů motýlek.Mezi seniory se neztratil ani náš nejzkušenější závodník Josef Nehněvajsa,který ve svých prsařských disciplínách vyplaval ve finálových bojích v plzeňském bazénu na 50 metrů 8.místo,100 metrů 6.místo  a na 200 metrů 5 .místo.Zde si Josef vybral opět svojí smůlu,bronzová medaile mu unikla o 19 setin sekundy.

Velká radost a milé překvapení se zrodilo v chomutovské pětadvacítce na poháru České republiky desetiletého žactva,kde naše Markéta Fišerová získala stříbrnou medaili na trati 50 metrů znak časem 0:37,30 a o zlato přišla jen o jednu setinu sekundy.V Táboře bojovali naši jedenáctiletí borci na svém národním poháru a zde nejlepší umístění přivezli Barbora Láníčková na 100 a 200 metrů prsa 5.místo a Adéla Neumanová 10.místo,Václav Fišer 6.místo 200 prsa a 100 prsa 5.místo,Petr Pihrt 9.místo 200P a 100 prsa 8.místo a nejúspěšnější závodnicí se stala jeho sestra Natálie Fišerová,která na 100 metrů motýlek získala čtvrtou pozici a na 200 metrů znak přidala 6.místo.

Všem našim medailistům a úspěšnným plavcům gratullujeme !!!

Prosím pozor !!!

V pátek 11.12. a v pondělí 14.12.2015 se nekoná plavecký trénink na plavecké hale Klíše pro skupiny A,B a C !!!

Skupina C má poslední tréninky v úterý 15.12. a ve čtvrtek 17.12.2015 na plavecké hale Klíše od 17:00 - do 18:00 hodin !!!

Děkujeme za pochopení.

Vážení rodiče a přátele plavání,
Dovolujeme si vás touto cestou seznámit se změnami, které nastávají s ukončením rekonstrukce plavecké haly na Klíši.
Rekonstrukce proběhla úspěšně a můžeme začít plně využívat domácího prostředí ke kvalitní přípravě našich svěřenců a vašich dětí. S novým bazénem a zázemím dochází k nemalému navýšení všech cen jak pro naše plavecké kluby, tak pro veřejnost.
Přesný rozpis tréninků obdrží všichni plavci od svých trenérů. Od 1.12.2015 budou v nově zrekonstruované hale trénovat prozatím pouze plavci kteří trénují mimo Ústí n.L. a ti kterým to sdělí jejich trenéři.
Ostatní jako jsou dětské přípravky a nové nábory přejdou do nové haly z organizačních důvodů (nové skříňky, používání čipů a ostatní organizační práce) od ledna 2016.
V návaznosti na jednání mezi provozovatelem plavecké haly a vedením obou plaveckých klubů
MPK Ústí n.L pod vedením p. Romana Eckerta a TJ Chemičky Ústí n.L. pod vedením p. Petra Thiela určili jejich zástupci výši členských příspěvků takto: Celé informace ke stažení
                   ROZPIS TRÉNINKŮ SKUPIN OD LEDNA 2016
                                 PLAVECKÁ HALA KLÍŠE
ráno 4 dráhy                                                  odpoledne 4 dráhy
Pondělí  06:00 – 07:30 – A – 2 dráhy               14:30 – 15:30 –D – 2 dráhy    
              06:00 – 07:30 – B – 1 dráha               15:30 – 17:00 – A – 3 dráhy
              06:00 – 07:30 – C – 1 dráha               15:30 – 17:00 – Kondiční skupina – 1 dráha
                     17:00 – 18:30 – C – 2 dráhy
                   17:00 – 18:30 – B – 2 dráhy
                                   
Úterý     06:00 – 07:30 - A – 2 dráhy                15:00 – 16:30 – A – šíře 6 drah
             06:00 – 07:30 B – 1 dráha                16:30 – 17:30 –Přípravka B – šíře 5 drah
             06:15 – 07:15 – D – 1 dráha                16:30 – 17:30E – šíře – 5 drah
                     17:30 – 18:30 – Přípravka A – šíře 5 drah
                     17:30 – 18:30 – F – šíře 5 drah
 
Středa                                                            14:30 – 15:30 – D – 2 dráhy
                     15:00 – 17:00 – A – 2,3 dráhy
                     15:30 – 17:00 – Kondiční skupina – 1 dráha
                     16:30 – 18:00 – C – 2 dráhy
                     17:00 – 19:00 – B – 2 dráhy
                                                                      18:00 – 19:00 – E – 2 dráhy
 
Čtvrtek   06:00 – 07:30 –A – 2 dráhy                15:00 – 16:30 A – šíře 5 drah
              06:00 – 07:30 – B – 1 dráha               16:00 – 17:30 – B – šíře 5 drah                                                                                                                                          
              06:00 – 07:30 – C – 1 dráha               16:30 – 17:30 –Přípravka B – šíře 5 drah
                     17:30 – 18:30 – Přípravka A – šíře 5 drah
                     17:30 – 18:30 – F – šíře 5 drah
                                                                                        
Pátek    06:00 – 07:30 – A – 3 dráhy                14:30 – 15:30 – D – 2 dráhy                                   
                     14:30 – 15:30 – E – 2 dráhy
                     15:30 – 17:00 – A – 4 dráhy
                     17:00 – 18:30 – B – 2 dráhy
                     17:00 – 18:30 – C – 2 dráhy
                                                                                      
Počet tréninků + hodin týdně :
A – 9 tréninků - 14,5 hodiny – dorost – Thiel,Eckert,Růžička
B – 7 tréninků – 11 hodin – 13 – 14 let – 8 – 9 třída – Eckert,Lank,Růžička
C – 5 tréninků - 7,5 hodiny – 11 – 12 let – 6 – 7 třída – Kořán,Dudek,Čermák
D – 4 tréninky + 4 hodin – 9 – 10 let – 4 – 5 třída – Thiel,Eckert,Lank,Čermák
E – 3 tréninky + 3 hodiny – 8 – 9 let – 3 – 4 třída – Holakovský,Čampulková,Šupita,Vrzalová
F – 2 tréninky – 2 hodiny – 7 – 8 let – 2 – 3 třída – Holakovská,Ulrich,Jakubcová,Janich
Přípravka A – 2 tréninky – 2 hodiny – 6 – 7 let – 1 – 2 třída – Čermáková,Bisová,Opatřilová,Fedáková,
                                                                                                       Nehněvajsová,Fialová
Přípravka B – 2 tréninky – 2 hodiny – 4 – 6 let – mateřská škola – Čermáková,Bisová,Opatřilová,
                                                                                                                 Fedáková,Nehněvajsová,Fialová
Kondiční skupina – 2,5 tréninky – 2 hodiny – 12 – 18 let – Thiel,Dudek,Kořán,Ulrich

 S velkými nadějemi a obhajobou mistrovských titulů z letních šampionátů žactva odjížděli naši borci žákovské kategorie na zimní mistrovství České republiky do Trutnova,Jihlavy a Prostějova.Bojovníci Městského klubu splnili plán na jedničku a získali celkem pro Ústí nad Labem osm titulů Mistra České republiky,7 x 2.místo a 2 x 3.místo.Největší zásluhu na tomto úspěchu mají dvanáctiletý David Řezáč,který získal v trutnovském bazénu celkem čtyři mistrovské tituly (200VZ - 2:09,90,400VZ - 4:36,03,1500VZ - 18:11,62,100VZ - 0:59,40),2.místo (400PZ - 5:18,85) a 3.místo(50VZ - 0:27,84).V jihlavské pětadvacítce si nejlépe vedlo třináctiletému Vojtovi Šedovi,který vybojoval celkem tři mistrovské tituly (100Z - 1:02,38,200Z - 2:14,16,100VZ - 0:57,08)4 x 2.místo (200VZ - 2:05,20,50VZ - 0:26,24,4 x 50PŠ,4 x 50VZ) a 3.místo (200M - 2:23,43).Poslední osmý titul v pořadí ukořistil ve své silné disciplíně (200M - 2:20,35)třináctiletý Filip Sonnenberg,který přidal k tomuto úspěchu 3 x 2.místo (100M - 1:02,71,4 x 50PŠ,4 x 50VZ).Dalšími medailisty se stali členové stříbrných štafet (4 x 50PŠ,4 x 50VZ) Jan Kůs a Dominik Budínský.Své poslední žákovské mistrovství čtrnáctiletého žactva  měli  plavci v Prostějově a velkým úspěchem skončilo pro našeho Vojtěcha Janečka,který v napínavém souboji v distanci (100P - 1:07,58) prohrál o 19 setin a přivezl si svojí nejcenější stříbrnou medaili v dosavadní plavecké kariéře.Vojtěch měl ,ale i smůlu v závodě 200P,kde bojoval o své další pódiové umístění.V závěru skončil na krásném pátém místě,ale nesmyslnou diskvalifikací mladé rozhodčí přišel o toto vynikající umístění.Pavel Kundrt obsadil (200M - 21.místo,100M - 24.místo). Za zmíňku stojí dva mistrovské tituly na prsařských tratích 100 a 200 metrů dalšího ústeckého plavce z TJ Chemička Radka Grupáče.Náš klub měl zastoupení i v dívčích kategoriích.V Jihlavě se dařilo Nikole Bisové,která získala 13.místo na (50VZ - 0:29,83) a 10.místo (100VZ - 1:04,76).Ve znakařských disciplínách 100 a 200 metrů obsadila Veronika Nedvědová 21. a 23.místo.Do Prostějova na mistrovství přijela s medailovou ambicí Kristýna Prachařová na (100P - 1:18,07 - 6.místo a 200P 2:53,03 - 7.místo),ale bohužel se Kristýně tento šampionát nepovedl,ba naopak velice úspěšně zde zaplavala v osobních rekordech Karolína Kubátová (100P - 1:21,05 - 9.místo,200P - 2:55,29 - 11.místo).

Všem našim plavcům gratulujeme k vynikajícím výkonům a umístění na zimním mistrovství České republiky žactva !!!

 Plavci Městského klubu Ústí nad Labem mají za sebou úspěšně kvalifikační závody na zimní české šampionáty v podobě oblastních přeborů Ústeckého a Libereckého kraje,které se konaly pro starší žactvo a dorost v Litoměřicích a o týden později mladší žactvo v Rumburku.Našich třicet borců si vedlo skvěle a přivezli celkem 84 medailových umístění,z toho 36 titulů přeborníka Ústeckého a Libereckého kraje,28 druhých pozic a na třetí příčku vystoupili celkem 16x.Zařadili se tak s chomutovskými plavci mezi nejúspěšnější kluby přeborů.Z našich borců byl nejúspěšnější Vojtěch Šeda s deseti tituly,David Řezáč šest titulů,Tomáš Loněk si připsal čtyři tituly,Pavel Kundrt a Václav Fišer po dvouch titulech,Marek Nesvadba jeden titul.Mezi děvčaty byla nejúspěšnější desetiletá Markéta Fišerová s pěti tituly,Marie Kučerová a Darina Budínská se třemi tituly,Kristýna Prachařová vybojovala dva tituly a Jana Ryglová a Adéla Neumanová jeden titul.Medailové umístění přivezli dále Jan Kůs,Petr Pihrt,Daniel Starý,Karolína Kubátová,Nikola Bisová,Tereza Kořánová,Adéla Hrdličková a Anna Opatřilová.

Všem našim plavcům gratulujeme k medailovým umístěním a osobním rekordům !!!

Prosím pozor !!! Důležitá informace !!! Věnujte pozornost !!!

Jak všichni víte,rekonstrukce plavecké haly Klíše je u konce a v sobotu 28.11.2015 se koná od 14:00 hodin slavnostní otevření plavecké haly.Tím pro nás končí tréninky v azylu v Děčíně,Lovosicích a Městských lázních.Prosím rodiče,aby se v této době obalili trpělivostí a vyčkávali pokynů a zpráv trenérů skupin,jelikož organizace chodu na plavecké hale je v plným proudu a vše si teprve bude sedat do správné podoby.Tímto nastávají změny pro skupiny A,B kteří dojížděly za tréninky do Děčína a do Lovosic a pro skupinu C,která trénovala v Městských lázních.

Skupina C má poslední trénink v Městských lázních v pátek 27.11.2015 a první trénink má na plavecké hale Klíše v úterý 1.12.2015 od 17:00 hodin do 18:00 hodin.Sraz této skupiny bude v tento den v hale u recepce v 16:30 hodin.Skupina C bude mít tréninky v prosinci každé úterý a pátek od 17:00 - do 18:00 hodin.Poslední trénink skupiny C proběhne v úterý 15.12.2015 na plavecké hale Klíše.

Skupina A,B má poslední trénink v Děčíně v neděli 29.11.2015.Odjezd o zimního stadionu v 16:00 hodin,trénink 17:00 - 19:00 hodin.První trénink na Klíši bude mít skupina A v úterý od 15:00 hodin do 16:30 hodin a skupina B od 16:30 hodin do 18:00 hodin.Sraz těchto skupin bude vždy u recepce haly 20 minut před vlastním tréninkem.Tréninky těchto skupin budou probíhat každý všední den v tomto čase a poslední letošní trénink skupiny A,B proběhne ve čtvrtek 17.12.2015.V pondělí 14.12.2015 se trénink nekoná pro skupiny A,B !!!

Plavecké skupiny D a přípravka,kteří navštěvují plavecké tréninky na ZŠ Stříbrníky mají poslední trénink ve čtvrtek 17.12.2015 a první trénink zahajují v novém roce v úterý 12.1.2016 již na plavecké hale Klíše !!!Harmonogram tréninků a přerozdělení dětí do nových skupin bude upřesněn v dalším infu na našich stránkách,proto našim stránkám v těchto dnech věnujte větší pozornost,kde budete informování o dalších novinkám  ústeckého plavání,jelikož od nového roku dochází ke vzájemné spolupráci našeho klubu s plaveckým oddílem TJ Chemička Ústí nad Labem !!!

 

PROSÍM POZOR !!!

V úterý 17.listopadu 2015 v den  státního svátku se nekonají tréninky pro skupiny B2,C v Městských lázních a pro skupiny D a přípravka na ZŠ Stříbrníky.Skupiny A + B mají trénink podle plánu v Lovosicích.Děkujeme za pochopení.

 Několik mítinků mají za sebou naši plavci,kteří si vedli na Velké ceně Chomutova,Trutnova  a Litvínovském poháru úspěšně.Mezi opory týmu patřili a

medailové pozice získali z mužů Josef Nehněvajsa,Tomáš Loněk,Vojtěch Šeda,Filip Sonnenberg,Vojtěch Janěček,David Řezáč,Václav Fišer,Václav 

Hromas,Petr Herink a z děvčat Marie Kučerová,Tereza Kořánová,Jana Ryglová,Kristýna Prachařová,Natálie Fišerová,Markéta Fišerová.

Velice kvalitní výkon podala dorostenka Marie Kučerová na 7.kole Českého poháru v Plzni,kde si ve finále na 100Z vytvořila kvalitní osobní výkon v čase 01:06,58 setin.

Všem úspěšným ústeckým plavcům gratulujeme k jejich výkonům a osobním rekordům !!!

Copyright MPKÚ © 2015. All Rights Reserved.