O nastávajícím víkendu od pátku 22.4. do neděle 24.4.2016 se na plavecké hale Klíše uskuteční 3.ročník Velké ceny Ústí nad Labem v plavání.Tento mítink se řadí mezi největší sportovní akce v Ústí nad Labem v tomto roce.S touto akcí samozřejmě přichází organizační změny tréninků a velké přípravy celého bazénu.Proto by jsme rádi oslovili a požádali o pomoc při přípravách všechny rodiče převážně pány,kteří mohou v pátek 22.4. přijít ve 13 hodin na plaveckou halu a vypomohli nám s přípravami a výzdobou bazénu.O stejnou pomoc by jsme poprosili i v neděli 24.4. po skončení závodů cca 13:30 hodin.Dále by jsme chtěli poprosit maminky a babičky o upečení nebo výrobu nějaké domácí dobroty,které se budou rozdávat formou občerstvení rozhodčím a trenérům klubů naší obsluhou během celých závodů.Předem všem moc děkujeme za ochotu !!!

Prosím pozor !!! V pátek v den příprav Velké ceny Ústí nad Labem se nekonají tréninky všech skupin (A,B,C,D,E) ráno ani odpoledne.Ústečtí plavci ročníků 2006 a mladší,kteří byli svými trenéry skupin na tyto závody nominováni přijdou na plaveckou halu v 15:45 hodin nejpozději.Nominovaní plavci ročníků 2005 a starší,kteří v pátek poplavou dlouhé tratě (800VZ a 1500VZ) mají sraz na hale v 17:30 hodin.V sobotu bude sraz ústeckých plavců na hale ráno v 8 hodin a v neděli ráno v 7:30 hodin.Pro rodiče dětí bude otevřena čast tribuny.Ve vestibulu plavecké haly bude po celý víkend probíhat prodej plaveckých pomůcek,oblečení a plavek značky Speedo,Arena a TYR.

Srdečně zveme všechny rodiče a příznivce plavání na 3.ročník Velké ceny Ústí nad Labem 2016 !!!

Osm plavců ústeckého klubu vyrazilo na 12.ročník Jarní ceny Prahy,která se uskutečnila v podolské padesátce.V konkurenci 450 závodníků z České republiky si naši borci vedli úspěšně a obsadili ve svých disciplínách přední umístění.První místo zde vybojoval starší žák Vojtěch Šeda na trati 50 a 100 metrů znak a přidal tři druhé (50VZ,200Z,100VZ) a třetí místo na trati 200 polohový závod.Dalším úspěšným závodníkem se stal Filip Sonnenberg,který vyhrál s přehledem 100 metrů motýlek a získal bronzovou medaili na 50 metrů volný způsob.První svojí medaili vyplavala nová zimní posila našeho klubu z Ruska šestnáctiletý plavec Artem Sukhanov,který získal na 100 metrů motýlek druhé místo,a 200 metrů motýlek doplaval na čtvrtém místě.Z děvčat byla nejúspěšnější mladší dorostenka Kristýna Prachařová,která na 100 metrů prsa obsadila celkové čtvrté místo a ve stejný distanci starších žákyň obsadila Nikola Bisová šesté místo.Všem našim borcům gratulujeme k umístění a předvedeným výkonom.

 Mezi českou špičku se zařadilo ústecké plavání po víkendovém finálovém boji mistrovství České republiky družstev 2016,které se uskutečnilo v plavecké padesátce v Ostravě - Porubě.Dostaveníčko si zde dalo osm nejlepších družstev v kategorii žen a mužů,kteří se dvojkolově kvalifikovali z 77 týmů České republiky,kteří se do letošního ročníku českého šampionátu družstev přihlásilo bojovat o titul ,,Mistra České republiky ''.Ústečtí plavci pod vedením trenérů Roman Eckerta a Petra Thiela si v Ostravě vedli skvěle a v celkovém hodnocení obsadili vysněnou šestou příčku a zařadili se tak ze nejlepší týmy TOP 5 v České republice.O tento úspěch se zasloužili borci Josef Nehněvajsa,Ondřej Kubínek,Dan Thiel,Tomáš Loněk,Artem Sukhanov,Miroslav Soukup,Jakub Češka,Vojtěch Šeda,Radek Grupáč a Šimon Koblížek.

Celkové pořadí MČR družstev mužů:

1. Kometa Brno - 443 bodů

2. Bohemians Praha - 394 bodů

3. Slávie VŠ Plzeň - 362 bodů

4. USK Praha - 357 bodů

5. KPS Ostrava - 214 bodů

6. Ústecká akademie plaveckých sportů - 189 bodů

7. Slávie Chomutov - 180 bodů

8. PK Jihlava - 148 bodů

Všem našim plavcům gratulujeme a děkujeme za parádní reprezentaci města Ústí nad Labem !!!

 V sekci ,,POŘÁDÁME'' a ,,KE STAŽENÍ'' najdete info  a formuláře ohledně 13.letního soustředění,které se uskuteční v Peci pod Sněžkou ve dnech 20.8. - 27.8.2016.Děkujeme za pozornost.

 O minulém víkendu probíhaly v padesátimetrovém bazénu v Praze - Podolí a ve Zlíně semifinálové boje mistrovství České republiky šestnácti nejlepších družstev naší země.Týmy byly rozděleny do dvou skupin po osmi družstev do české a moravské sekce..Na dálku si to tak rozdali plavci o vstupenku do finálových bojů v Ostravě,kde se utká osm nejlepších družstev České republiky.

 V Praze bojovali ženy a muži Ústecké akademie plaveckých sportů a vedli si přímo skvěle.Muži po letech postoupili mezi elitní osmičku a ženám tento husarský kousek utekl o jednu příčku a skončily na celkovém devátém místě (první nepostupující místo).O velký úspěch ústeckého plavání se zasloužili a ve finálových bojích budou závodit Josef Nehněvajsa,Tomáš Loněk,Artem Sukhanov,Jakub Češka,Miroslav Soukup,Dan Thiel,Ondřej Kubínek,Radek Grupáč a Šimon Koblížek.Svěřenci trenéra Romana Eckerta a Petra Thiela tak čeká finále mistrovství České republiky družstev v Ostravě,které se uskuteční 24.3. - 26.3.2016 v porubské padesátce.Všem našim plavcům gratulujeme k výkonům a přejeme hodně štěstí a dobrou formu ve finálových bojích !!!

PROSÍM POZOR !!!

Bohužel po pouhém dnu provozu došlo na plavecké hale Klíše opět ke stejné poruše jako v pondělí (29.2.) a proto se dnešní (2.3.) odpolední trénink a zítra ráno (3.3.) nekoná pro všechny skupiny podle rozpisu.

Ve čtvrtek 3.3. odpolední tréninky již proběhnou pro všechny skupiny podle tréninkového plánu !!!

V pátek 4.3. má ráno trénink skupina A výběr (nemají účastníci MČR družstev 5.-6.3.2016),skupina B a skupina C,odpolední trénink všech skupin je již podle plánu !!!

Děkujeme za pochopení a pozornost.

 O nastávajícím víkendu odjíždějí ústečtí plavci ženy a muži již pod hlavičkou ÚSTECKÉ AKADEMIE PLAVECKÝCH SPORTŮ na semifinále Mistrovství České republiky družstev do podolské padesátky v Praze.

Ženy i muži Ústecké akademie plaveckých sportů,svěřenci trenéra Roman Eckerta a Petra Thiela postoupili s přehledem do semifinále (16 družstev) MČR.V základním kole startovalo celkem 77 týmů celé České republiky a ústečtí akademici  se po letech pokusí proklouznout mezi osmičku nejlepších družstev České republiky.Finálové boje o titul Mistra České republiky družstev  se pak uskuteční poslední březnový víkend na horký půdě (vodě) v Ostravě - Porubě.

Přejeme našim plavcům v semifinálových bojích rychlou podolskou vodu, kvalitní výkony,bojového ducha a štěstí k tomu.

 V Národním domě se již po osmnácté konalo vyhlášení každoroční ankety NEJÚSPĚŠNEJŠÍ SPORTOVEC ÚSTECKA 2016.I náš klub měl na tomto slavnostním vyhlášení své nominované kandidáty.

V kategorii kolektiv mládeže obsadilo naše kvarteto starších žáků Vojtěch Šeda,Filip Sonnenberg,Vojtěch Janeček a Pavel Kundrt (Mistři České republiky - léto 2015 ve štafetě 4x50 polohová štafeta) první místo před  druhými žáky hokejbalu Elba DDM Ústí nad Labem a třetími fotbalisty FK Ústí nad Labem U15.V kategorii jednotlivci mládež přidal náš Vojtěch Šeda (7x mistr České republiky 2015) třetí místo.Druhé místo obsadila aerobička Tereza Kudláčková - Aerobic club Ivany Mrňákové a vítězem této kategorie se stal stolní tenista ze Slavoje Severotuk Tomáš Polanský.

Všem naším borcům gratulujeme za ocenění jejich skvělých výkonů v loňském roce.

PROSÍM POZOR !!!

Včerejší porucha na plavecké hale Klíše je již opravena a dnes odpoledne 1.3. mají tréninky všechny skupiny podle rozpisu.Děkujeme za pozornost.

V termínu sobota 13.2. - neděle 21.2.2016 probíhají jarní prázdniny okresu Ústí nad Labem.V tomto termínu se nekonají plavecké tréninky všech skupin klubu !!! Od pondělí 22.2. se již trénuje podle rozpisu tréninků.Děkujeme za pochopení.

Copyright MPKÚ © 2015. All Rights Reserved.