PROSÍM POZOR !!!

Ve čtvrtek 17.11.2016 je státní svátek, z tohoto důvodu se nekoná odpolední trénink pro skupiny přípravka,F,E a D2.

Skupiny A,B,C mají ve čtvrtek 17.11.2016 trénink ráno v čase 8:00 - 10:00 hodin.

V další dny se konají plavecké tréninky podle rozpisu.Děkujeme za pochopení.

První listopadovou sobotu se v Mosteckém Aquadromu uskutečnil již dvanáctý ročník Vánoční ceny města Mostu. Na těchto tradičních plaveckých závodech si vedle zkušených dorostenců a dospělých plavců zazávodili i mladší nadějní plavci. Celkově si ústečtí plavci vyplavali čtyřicet pět individuálních medailí a dvě štafetové.

V hlavním závodě na 100 metrů polohově se na stupně vítězů ve svých kategoriích dostali: Kristýna Prachařová 2.místo, Filip Sonnenberg 1.místo, Vojtěch Šeda 3.místo, Jakub Beca 1.místo, Václav Fišer 3.místo, Darina Budínská 2.místo, Štěpánka Kořánová 3.místo a Daniel Starý 2.místo.

Naše další medailová umístění: Pavel Ouředník 2x první,1x druhé místo; Kristýna Prachařová 2x první místo; Nikola Bisová 1x první,1x druhé místo; Filip Sonnenberg 2x první, 2x druhé místo; Vojtěch Šeda 2x první, 2x třetí místo; Jakub Beca 2xprvní,1xdruhé,1xtřetí místo; Václav Fišer 1x druhé, 3x třetí místo; Petr Pihrt 1x druhé místo; Barbora Láníčková 1x třetí místo; Štěpánka Kořánová 1xprvní, 1xdruhé místo; Darina Budínská 1x druhé místo; Daniel Starý 4x první místo; Václav Hromas 2x druhé místo; Petr Herink 2x druhé místo,Karolína Macková 1x druhé místo,Barbora Eckertová 1x třetí místo.

Ústeckým plavcům se dařilo i ve štafetách. Muži vyhráli jak polohovou, tak kraulovou štafetu na 4x50 metrů.

 

 Výsledky VZ Most

PROSÍM POZOR,ZMĚNA TRÉNINKŮ VE DNECH 26.10. - 28.10.2016 - PODZIMNÍ PRÁZDNINY !!!

PONDĚLÍ 24.10.,ÚTERÝ 25.10.,STŘEDA 26.10. - TRÉNINK VŠECH SKUPIN PODLE TRÉNINKOVÉHO ROZPISU.

STŘEDA 26.10. - SKUPINA A + B,C - RÁNO - 8:00 - 10:00;10:15 - 11:00 POSILOVÁNÍ SKUPINA A;ODPOLEDNE PODLE TRÉNINKOVÉHO ROZPISU.

ČTVRTEK 27.10.,PÁTEK 28.10. - ODPADAJÍ TRÉNINKY SKUPINÁM D1,D2,E,F A PŘÍPRAVKA.

ČTVRTEK 27.10. - SKUPINA A + B,C - PODLE TRÉNINKOVÉHO ROZPISU - RÁNO 6:00 - 7:30,7:40 - 8:20 POSILOVÁNÍ SKUPINA A;ODPOLEDNE PODLE ROZPISU.

PÁTEK 28.10. - SKUPINA A + B,C TRÉNINK RÁNO - 7:00 - 9:00;ODPOLEDNE VOLNO.

 

,,ŠAMPION JE TEN,KTERÝ TRÉNUJE KDYŽ TY ODPOČÍVÁŠ NA KRAJI BAZÉNU A NEBO DOMA''

ÚSTECKÁ AKADEMIE PLAVECKÝCH SPORTŮ

   VE SPOLUPRÁCI S

MĚSTSKÝM PLAVECKÝM KLUBEM  ÚSTÍ NAD LABEM

A

TJ CHEMIČKOU ÚSTÍ NAD LABEM 

POŘÁDÁ NÁBORY DĚTÍ VE VĚKU 4 - 10 LET

ZAHAJUJEME 6.ZÁŘÍ 2016

NÁBORY PROBÍHAJÍ PO CELÝ MĚSÍC ZÁŘÍ A ŘÍJEN

                                                                                       Kdy:       ŮTERÝ:              16:30 - 17:15 hod.

                                                                                              17:15 - 18:30 hod.

                                                                                     ČTVRTEK:          16:30 - 17:15 hod.

                                                                                              17:15 - 18:30 hod.

Kde:       PLAVECKÁ HALA KLÍŠE, Ústí nad Labem, U Koupaliště 11

NA SPOLUPRÁCI S VÁMI A VAŠIMI DĚTMI SE TĚŠÍ TÝM ZKUŠENÝCH TRENÉRŮ S MNOHALETOU PRAXÍ.

PODROBNÉ INFORMACE:

602 450 366, 775 201 126, 606 493 083

 Letošní letní Mistrovství České republiky seniorů v Pardubicích už je taky historií a plavci Ústecké akademie zde potvrdili kvality svých mladších kolegů,kteří byli velice úspěšný.Do celkové sbírky ústeckých plavců z českých šampionátů ( 9 titulů Mistra ČR,6 stříbrných medailí a 7 bronzových medailí) přispěl zkušený Josef Nehněvajsa,který na distanci 100 metrů prsa 1:04,50 vybojoval bronzovou medaili a na 200 metrů prsa získal stříbrnou medaili časem 2:17,54.Titul českého šampiona mu utekl pouze o tři setiny sekundy a útěchou mu byl limit a  vstupenka do české seniorské reprezentace.Ve sprintérském finálovém závodě na 50 metrů prsa obsadil Josef Nehněvajsa celkové šesté místo.

V dalších finálových a semifinálových bojích ústečtí plavci,svěřenci trenérů Romana Eckerta a Petra Thiela nezklamali a obsadili přední příčky.V znakových disciplínách se dařilo Danu Thielovi,který na trati 200 metrů obsadil 5.místo 2:11,45,100 metrů 1:00,24 9.místo a na 50 metrů 0:28,07 sedmou příčku.Další vysledky ústeckých mužů.Artem Sukhanov 50 motýlek 0:26,28 12.místo,100 motýlek 0:58,66 10.místo,Jakub Češka 200 prsa 2:31,96 14.místo,100 prsa 1:07,84 12.místo,Filip Sonnenberg 200 motýlek 2:16,59 13.místo a Radek Grupáč na trati 200 metrů prsa 2:34,11 celkové 16.místo.Mezi ženami byla nejúspěšnější Kateřina Kašková,která ve svých silných prsařských distancích obsadila celkové šesté místo na 50 metrů 0:33,50,9.místo na 100 metrů 1:14,79 a 200 metrů 11.místo 2:44,13.Marie Kučerová vybojovala v pardubické padesátce na 50 metrů volným způsobem 15.místo 0:28,11,100 znak 12.místo 1:09,77 a 16.místo obsadila v disciplínách 50 znak a 50 motýlek.

 Závěrečnou polohovkovou štafetou na 4 x 100 metrů se blýsknulo kvarteto Dan Thiel,Josef Nehněvajsa,Artem Sukhanov a Ondřej Kubínek,které získalo konečné šesté místo časem 3:58,51.

Tímto mistrovstvím se uzavřela letní plavecká sezona ústeckých závodníků,která skončila velkým medailovým úspěchem a v nastoleném trendu budou chtít ústečtí akademici po pětitýdenní pauze určitě pokračovat.

Všem závodníkům Ústecké akademie děkujeme a gratulujeme k dosaženým výsledkům,všem přejeme krásné léto a pohodovou dovolenou.

 Svého domácího prostředí v klíšské padesátce plně využili ústečtí plavci v rámci Mistrovství České republiky staršího žactva v plavání,jejimž pořadatelem byl Městský plavecký klub Ústí nad Labem.

Svěřeci trenérů Romana Eckerta a Petra Thiela získali na tomto šampionátu celkem sedm titulů Mistra České republiky,čtyři stříbrné  a dvě bronzové medaile.Nejúspěšnějším ústeckým závodníkem a zároveň celého mistrovství se stal třináctiletý David Řezáč,který získal celkem šest titulů Mistra České republiky na tratích 100,200,400 a 1500 metrů volný způsob,byl členem vítězných štafet a k tomuto úspěchu přidal 2.místo na 50 metrů volný způsob a 3.místo na 100 metrů motýlek.Svůj titul českého šampiona získal také čtrnáctiletý Filip Sonenberg,který s převahou zvítězil na trati 200 metrů motýlek a svým výkonem 2:16,35 splnil limit do české juniorské reprezentace mladších juniorů.Na poloviční distanci 100 metrů motýlek vylovil z ústecké padesátky Filip Sonnenberg stříbrnou medaili.Dalším ústeckým medailistou se stal Vojtěch Šeda,který získal 2.místo na 100 metrů znak a 200 metrů polohový závod.V distanci 50 metrů volným způsobem získal bronzovou příčku.Bohužel z nedělního závodu,kde byly ve hře ještě dvě medaile musel být Vojtěch Šeda ze zdravotních důvodů z mistrovsví odhlášen.Předpoklady a velké ambice naplnili plavci Ústecké akademie ve štafetách 4 x 50 volný způsob ve složení Filip Sonnenberg,David Řezáč,Jan Kůs,Vojtěch Šeda a 4 x 50 polohová štafeta ve složení Vojtěch Šeda,Jakub Švejcar,Filip Sonnenberg a David Řezáč.Ústečtí borci v obou případech zvítězili a tituly tak zůstaly zaslouženě v domácím prostředí.V první desítce startovního pole se umístil také Jakub Švejcar na 200 prsa obsadil 6.místo a na 100 metrů prsa 10.místo.jan Kůs na 200 motýlek 12.místo a na 100 metrů motýlek 11.místo.V kategorii děvčat si nejlépe z ústeckých plavkyň vedla čtrnáctiletá Nikola Bisová,která na 100 prsa a 50 volný způsob vybojovala shodně 16.pozici.

Své národní mistrovství měli také mladší žáci,kteří si dali dostaveníčko v Brně.Zde byl nejúspěšnější dvanáctiletý Jakub Beca,který přivezl celkové umístění v těchto disciplínách.100VZ(6.místo),200Z(7.místo),100 polohový závod(8.místo),50VZ(9.místo).Václav Fišer v prsařských disciplínách získal 100P(8.místo)a 200P(7.místo).Jeho klubový kolega Petr Pihrt přivezl dvě 10.místa na 100P a 200P.Z děvčat byla nejúspěšnější Natálie Fišerová,která na 100 a 200 metrů motýlek získala vždy sedmou příčku.Barbora Láníčková na 200P vyplavala osmou pozici a ve stejné distanci Adéla Neumanová vylovila celkové desáté místo.Ústecká děvčata ve složení Barbora Láníčková,Anna Opatřilová,Natálie Fišerová,Adéla Hrdlíčková,Adéla Neumanová ve štafetách 4 x 50 volný způsob a 4 x 50 polohová štafeta získala vždy šestou pozici.

Všem ústeckým závodníků děkujeme a gratulujeme k úspěchu na Mistrovství České republiky mladšího a staršího žactva.

 Kvalitními výkony se prezentovali dorostenci Ústecké akademie plaveckých sportů na Mistrovství České republiky v Plzni.V nabité konkurenci získali celkem dva tituly Mistra České republiky,jednu stříbrnou  a čtyři bronzové medaili.K tomuto úspěchu přidali mnoho finálových zastoupení,kde zůstali těsně pod stupni vítězů.

 Mezi nejúspěšnější ústecké závodníky patřila starší dorostenka Kateřina KAŠKOVÁ,která se stala českou šampionkou v distanci na  metrů prsa časem 0:32,99 a k tomuto úspěchu přidala stříbrnou medaili na 50 metrů volným způsobem,kdo za prvním místem zaostala o pouhé 3 setiny sekundy.Smůlu si vybrala na trati 100 metrů prsa,kde obsadila nepopulární čtvrtou příčku o pouhou jednu setinu sekundy za bronzovou příčkou časem 1:14,74.Stejný post získala i na dvojnásobné trati prsové trati časem 2:41,52.

 Velkého úspěchu při své premiéře na dorosteneckém mistrovství dosáhl zde patnáctiletý Vojtěch JANEČEK,který na 50 metrů prsa časem 0:30,07 suveréním způsobem zvítězil a na 100 metrů prsa časem 1:07,65 získal bronzovou medaili.Tímto výkonem Vojtěch JANEČEK splnil limit do české juniorské reprezentace a  zajistil mu tak  vstupenku mezi elitní plavce naší země.

 Dalšími úspěšnými medailisti bylo dou našich motýlkářů.Mladší dorostenec Artem SUKHANOV vybojoval v plzeňské padesátce dvě bronzové příčky na 50 metrů časem 0:25,94 a 100 metrů časem 0:58,43.Na trati ve finálovém boji na 200 metrů motýlek časem 2:17,22 obsadil konečnou šestou příčku.Jeho týmový kolega starší dorostenec Tomáš LONĚK získal bronzovou medaili na 50 metrů motýlek 0:25,38.K tomuto úspěchu přidal čtvrté místo na 100 metrů motýlek 0:56,97 a 200 metrů motýlek 2:15,35 šesté místo.Marie KUČEROVÁ v kategorii starších dorostenek přivezla čtvrté místo v disciplíně 50 metrů znak 0:31,55 a ve finále 100 metrů znak 1:08,48 obsadila sedmou příčku.Mladší dorostenka Kristýna PRACHAŘOVÁ obsadila na 50 a 100 metrů prsa shodně desátémísto. dorostenec Jakub ČEŠKA vylovil v Plzni na 50 metrů prsa 0:30,65 a 100 metrů prsa 1:08,18 v obou případech páté místo.Mladší dorostenec Radek Grupáč na 200 metrů prsa získal celkové páté místo časem 2:31,52.

Gratulujeme všem našim úspěšným dorostencům k zisku medailí a skvělým výkonům !!!

Úspěšné kvalifikační závody na letní české šampionáty mají za sebou naší mladší a starší žáci.Sdružené přebory Libereckého a Ústeckého kraje mladších žáků se uskutečnily v rumburské pětadvacítce a starší žáci si dali dostaveníčko v České Lípě.Ústečtí plavci v těchto kvalifikačních závodech získali celkem 72 medailí.Přivezli 29 titulů přeborníka Libereckého a Ústeckého kraje,23 druhých míst a 20 třetích míst.Tímto se s další plaveckou baštou plaveckým klubem Slávie Chomutov zařadili mezi nejúspěšnější výpravy obou krajů.

Ústečtí medailisté: Vojtěch Šeda,Filip Sonnenberg,David Řezáč,Jakub Beca,Václav Fišer,Petr Pihrt,Jakub Švejcar,Jan Kůs,Michal Volek,Matěj Mrázek,Dominik Budínský,Daniel Starý,Petr Herink,Markéta Fišerová,Štěpánka Kořánová,Darina Budínská,Lucie Kroutilová,Marie Šuralová,Barbora Láníčková,Adéla Neumanová,Adéla Hrdličková,Karolína Slavíková,Nikola Bisová.

Věříme ,že těmito kvalitními výkony se na mistrovství České republiky žactva kvalifikuje co nejvíce ústeckých plavců.Mistrovství České republiky se úskuteční poslední víkend pro dvanáctileté žactvo v Brně a je nám ctí ,že český šampionát pro třináctileté a čtrnáctileté žactvo hostí naše plavecká hala Klíše v Ústí nad Labem,jejíž pořadatelem je domácí Městský plavecký klub Ústí nad Labem.Doufáme,že naši borci se budou snažit plně využít domácího prostředí k proměnění mistrovských medailí a plnění limitů na České juniorské reprezentace.

Všem našim borcům gratulujeme za předvedené výkony a postup na mistrovství České republiky žactva.

 

 Dobrý den,

jménem Městského plaveckého klubu a TJ Chemička Ústí nad Labem si Vás dovolujeme oslovit a požádat.

Vaše dítě navštěvuje náš plavecký klub a bylo vybráno účastnit se soustředění v Peci pod Sněžkou ve dnech 20.8. - 27.8.2016,kde je jedinečná příležitost,aby se mohlo seznámit nejen se sportovní přípravou starších svěřenců na plaveckou sezónu,ale i zdokonalování základních dovedností formou herní a technické metodiky a samozřejmě také zaplaváním si v bazénu,přímo v hotelu.Dále se porozhlédnout po okolí Krkonoš a i před zahájením školního roku si užít legraci.Vaše dítě v tzv.přípravce,skupině F,E,D se připravuje na něco,co by je v budoucnu mohlo zajímat,zároveň poznat spoustu kamarádů a přátel se sportovním duchem.Jsme rádi,že máte přízeň k plaveckým sportům a obzvláště v našem městě Ústí nad Labem,kde je tento sport ve velkém rozkvětu jak členskou,tak i výkonostní základnou.

Informativní leták neboli propozice soustředění (najdete v sekci ke stažení) se týká hlavně již stálých plaveckých jedinců,ale i naší přípravky,skupina F,E a D,které take dokáží pozitivně využít schopností plaveckých dovedností se svými trenéry,které zahájili tréninkem ve vodě na klíšské plavecké hale.

Proto Vás vyzýváme o vyjádření se k našemu soustředění,abychom eventuélně našli skryté malé talenty a i poradili,jak se tím talentem stát.

Rozdávali jsme přihlášky na soustředění na trénincích dětem,ale nemáme zpětnou vazbu od Vás,zdali máte zájem.V případě zájmu prosím kontaktujte nás na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .Děkujeme za Vaší přízeň a doufáme ,že pojedem na naše poslední krkonošské soustředění v plném počtu,jelikož po 10 letech od příštího roku měníme destinaci našeho plaveckého kempu.Neváhejte a využijte tuto šanci !!!

www.energetikpec.cz 

PROSÍM POZOR !!!

Konec plavecké sezony se nám pomalu blíží a tím i poslední plavecké tréninky všech skupin v těchto termínech.

Poslední trénink :

SKUPINA A - STŘEDA 29.6.2016

SKUPINA C,D - PONDĚLÍ 27.6.2016

SKUPINA E,F,PŘÍPRAVKA A + B - ÚTERÝ 28.6.2016

Přejeme všem našim plavcům a jejich rodičům krásné prázdniny plných zážitků,pohodový relax a těšíme se na vás všechny

v nové plavecké sezoně 2016 - 2017.

Prosím rodiče,kteří ještě neodevzdali přihlášku svého dítěte na soustředění v Peci pod Sněžkou,ať tak učiní v tomto týdnu co nejrychleji !!!

Doufáme,že se vaše děti tohoto úspěšného letního kempu zúčastní a nastartují se tak správným tempem na novou plaveckou sezonu

(propozice soustředění,přihlášku,bezinfekčnost najdete v sekci ,,ke stažení ''),

kterou zahajujeme pro skupiny A,B,C v pondělí 29.8.,skupina D v pondělí 5.9.,skupina E,F,přípravka A + B v úterý 6.9.2016.

V tento den zahajujeme také nové plavecké nábory a proto prosíme rodiče,kdo máte ve svém okruhu známé,kteří mají děti

ve věku 4 - 10 let přiveďte je mezi nás,předem moc děkujeme.

Kolem 22.června budete mít již možnost vidět na našich stránkách,jak budou probíhat tréninky v časech všech plaveckých

skupin a seznamy dětí skupin v nové plavecké sezoně 2016 - 2017.

 

Copyright MPKÚ © 2015. All Rights Reserved.