Svojí skvělou formu předvedlo našich 70 borců,kteří se zúčastnili v kategorii mladšího ,staršího žactva a dorostu kvalifikací na české šampionáty.Ústečtí plavci na přeboru Ústeckého kraje vybojovali celkem 56 titulů přeborníka,36 druhých a 38 třetích míst a staly se tak s počtem 130 medailí s týmem Chomutova nejúspěšnejšími mužstvy.Pochvalu za své výkony si zaslouží tedy všichni,co plavali v osobních rekordech a nominovali se na toto víkendové mistrovství České republiky žactva,které se uskuteční v Kopřivnici,Trutnově a Mladé Boleslavi.Ústecké plavání má velké želízka v ohni Davida Řezáče,Filipa Sonnenberga,Vojtěcha Šedu,Jana Kůse,Jakuba Švejcara,který z letních šampionátů budou obhajovat mistrovské tituly.

Kvalifikace vyšli na jedničku,svěřenci trenéra Romana Eckert,Petra Thiela,Milana Dudka a Jiřího Kořána mají formu a my doufáme,že jí na mistrovství zúročí.V závěrečné přípravě se nachází i dorostenci a senioři,kterým vrchol sezony vypukne za  14 dní v plzeňském bazénu na Slovanech.

Přejeme hodně úspěchů na zimních mistrovstvích České republiky.

 Skvělá zpráva pro všechny příznivce a fandy ústeckého plavání !!!

Závodník Ústecké akademie plaveckých sportů Petr Bartůněk na Velké ceně Brna splnil limit B na 50 metrů prsa časem 27,10 s a pojede s dalšími českými reprezentanty na Mistrovství světa v krátkém  25 -metrovém bazénu do Kanady do města Windsor.Světový šampionát se bude konat ve dnech 6. - 11.12.2016.

Petrovi gratulujeme a přejeme úspěšnou reprezentaci Ćeské republiky a města Ústí nad Labem !!!

Sraz: 7:15 hodin - krytý plavecký bazén Litoměřice - doprava vlastní - bez příspěvku na závody.

Pití a jídlo na celý den,nezapomenout klubový set - tričko šortky.

Přijatí:Černý,Dolanský,Herink,Hromas,Koblížek,Kubát,Kuna,Petráček,Ryšánek,Starý,Straka,Taussig M.,Bisová E.,Budková,Budínská,

Capková,Eberlová A.,Eckertová,Fišerová M.,Jirotová,Kořánová,Kroutilová,Křivánková,Pejšová A.,Macková,Mikeschová,Šuralová.

Trenéři: R.Eckert,J.Kořán,M.Ulrich,M.Nesvadba,M.Lank,J.Čermák.

 

 

První neděli v listopadu si kategorie mladšího žactva přijela vyplavat kvalifikační časy na sdružený krajský přebor. Kromě této kategorie si přijeli zazávodit i naši nejmladší a přestože se u mnohých jednalo o první závody, svými výkony nezklamali. Zde uvádíme kompletní výsledky včetně ještě nezaregistrovaných v online systému ČSPS. 

výsledky MO Lovosice

PROSÍM POZOR !!!

Ve čtvrtek 17.11.2016 je státní svátek, z tohoto důvodu se nekoná odpolední trénink pro skupiny přípravka,F,E a D2.

Skupiny A,B,C mají ve čtvrtek 17.11.2016 trénink ráno v čase 8:00 - 10:00 hodin.

V další dny se konají plavecké tréninky podle rozpisu.Děkujeme za pochopení.

První listopadovou sobotu se v Mosteckém Aquadromu uskutečnil již dvanáctý ročník Vánoční ceny města Mostu. Na těchto tradičních plaveckých závodech si vedle zkušených dorostenců a dospělých plavců zazávodili i mladší nadějní plavci. Celkově si ústečtí plavci vyplavali čtyřicet pět individuálních medailí a dvě štafetové.

V hlavním závodě na 100 metrů polohově se na stupně vítězů ve svých kategoriích dostali: Kristýna Prachařová 2.místo, Filip Sonnenberg 1.místo, Vojtěch Šeda 3.místo, Jakub Beca 1.místo, Václav Fišer 3.místo, Darina Budínská 2.místo, Štěpánka Kořánová 3.místo a Daniel Starý 2.místo.

Naše další medailová umístění: Pavel Ouředník 2x první,1x druhé místo; Kristýna Prachařová 2x první místo; Nikola Bisová 1x první,1x druhé místo; Filip Sonnenberg 2x první, 2x druhé místo; Vojtěch Šeda 2x první, 2x třetí místo; Jakub Beca 2xprvní,1xdruhé,1xtřetí místo; Václav Fišer 1x druhé, 3x třetí místo; Petr Pihrt 1x druhé místo; Barbora Láníčková 1x třetí místo; Štěpánka Kořánová 1xprvní, 1xdruhé místo; Darina Budínská 1x druhé místo; Daniel Starý 4x první místo; Václav Hromas 2x druhé místo; Petr Herink 2x druhé místo,Karolína Macková 1x druhé místo,Barbora Eckertová 1x třetí místo.

Ústeckým plavcům se dařilo i ve štafetách. Muži vyhráli jak polohovou, tak kraulovou štafetu na 4x50 metrů.

 

 Výsledky VZ Most

PROSÍM POZOR,ZMĚNA TRÉNINKŮ VE DNECH 26.10. - 28.10.2016 - PODZIMNÍ PRÁZDNINY !!!

PONDĚLÍ 24.10.,ÚTERÝ 25.10.,STŘEDA 26.10. - TRÉNINK VŠECH SKUPIN PODLE TRÉNINKOVÉHO ROZPISU.

STŘEDA 26.10. - SKUPINA A + B,C - RÁNO - 8:00 - 10:00;10:15 - 11:00 POSILOVÁNÍ SKUPINA A;ODPOLEDNE PODLE TRÉNINKOVÉHO ROZPISU.

ČTVRTEK 27.10.,PÁTEK 28.10. - ODPADAJÍ TRÉNINKY SKUPINÁM D1,D2,E,F A PŘÍPRAVKA.

ČTVRTEK 27.10. - SKUPINA A + B,C - PODLE TRÉNINKOVÉHO ROZPISU - RÁNO 6:00 - 7:30,7:40 - 8:20 POSILOVÁNÍ SKUPINA A;ODPOLEDNE PODLE ROZPISU.

PÁTEK 28.10. - SKUPINA A + B,C TRÉNINK RÁNO - 7:00 - 9:00;ODPOLEDNE VOLNO.

 

,,ŠAMPION JE TEN,KTERÝ TRÉNUJE KDYŽ TY ODPOČÍVÁŠ NA KRAJI BAZÉNU A NEBO DOMA''

ÚSTECKÁ AKADEMIE PLAVECKÝCH SPORTŮ

   VE SPOLUPRÁCI S

MĚSTSKÝM PLAVECKÝM KLUBEM  ÚSTÍ NAD LABEM

A

TJ CHEMIČKOU ÚSTÍ NAD LABEM 

POŘÁDÁ NÁBORY DĚTÍ VE VĚKU 4 - 10 LET

ZAHAJUJEME 6.ZÁŘÍ 2016

NÁBORY PROBÍHAJÍ PO CELÝ MĚSÍC ZÁŘÍ A ŘÍJEN

                                                                                       Kdy:       ŮTERÝ:              16:30 - 17:15 hod.

                                                                                              17:15 - 18:30 hod.

                                                                                     ČTVRTEK:          16:30 - 17:15 hod.

                                                                                              17:15 - 18:30 hod.

Kde:       PLAVECKÁ HALA KLÍŠE, Ústí nad Labem, U Koupaliště 11

NA SPOLUPRÁCI S VÁMI A VAŠIMI DĚTMI SE TĚŠÍ TÝM ZKUŠENÝCH TRENÉRŮ S MNOHALETOU PRAXÍ.

PODROBNÉ INFORMACE:

602 450 366, 775 201 126, 606 493 083

 Letošní letní Mistrovství České republiky seniorů v Pardubicích už je taky historií a plavci Ústecké akademie zde potvrdili kvality svých mladších kolegů,kteří byli velice úspěšný.Do celkové sbírky ústeckých plavců z českých šampionátů ( 9 titulů Mistra ČR,6 stříbrných medailí a 7 bronzových medailí) přispěl zkušený Josef Nehněvajsa,který na distanci 100 metrů prsa 1:04,50 vybojoval bronzovou medaili a na 200 metrů prsa získal stříbrnou medaili časem 2:17,54.Titul českého šampiona mu utekl pouze o tři setiny sekundy a útěchou mu byl limit a  vstupenka do české seniorské reprezentace.Ve sprintérském finálovém závodě na 50 metrů prsa obsadil Josef Nehněvajsa celkové šesté místo.

V dalších finálových a semifinálových bojích ústečtí plavci,svěřenci trenérů Romana Eckerta a Petra Thiela nezklamali a obsadili přední příčky.V znakových disciplínách se dařilo Danu Thielovi,který na trati 200 metrů obsadil 5.místo 2:11,45,100 metrů 1:00,24 9.místo a na 50 metrů 0:28,07 sedmou příčku.Další vysledky ústeckých mužů.Artem Sukhanov 50 motýlek 0:26,28 12.místo,100 motýlek 0:58,66 10.místo,Jakub Češka 200 prsa 2:31,96 14.místo,100 prsa 1:07,84 12.místo,Filip Sonnenberg 200 motýlek 2:16,59 13.místo a Radek Grupáč na trati 200 metrů prsa 2:34,11 celkové 16.místo.Mezi ženami byla nejúspěšnější Kateřina Kašková,která ve svých silných prsařských distancích obsadila celkové šesté místo na 50 metrů 0:33,50,9.místo na 100 metrů 1:14,79 a 200 metrů 11.místo 2:44,13.Marie Kučerová vybojovala v pardubické padesátce na 50 metrů volným způsobem 15.místo 0:28,11,100 znak 12.místo 1:09,77 a 16.místo obsadila v disciplínách 50 znak a 50 motýlek.

 Závěrečnou polohovkovou štafetou na 4 x 100 metrů se blýsknulo kvarteto Dan Thiel,Josef Nehněvajsa,Artem Sukhanov a Ondřej Kubínek,které získalo konečné šesté místo časem 3:58,51.

Tímto mistrovstvím se uzavřela letní plavecká sezona ústeckých závodníků,která skončila velkým medailovým úspěchem a v nastoleném trendu budou chtít ústečtí akademici po pětitýdenní pauze určitě pokračovat.

Všem závodníkům Ústecké akademie děkujeme a gratulujeme k dosaženým výsledkům,všem přejeme krásné léto a pohodovou dovolenou.

 Svého domácího prostředí v klíšské padesátce plně využili ústečtí plavci v rámci Mistrovství České republiky staršího žactva v plavání,jejimž pořadatelem byl Městský plavecký klub Ústí nad Labem.

Svěřeci trenérů Romana Eckerta a Petra Thiela získali na tomto šampionátu celkem sedm titulů Mistra České republiky,čtyři stříbrné  a dvě bronzové medaile.Nejúspěšnějším ústeckým závodníkem a zároveň celého mistrovství se stal třináctiletý David Řezáč,který získal celkem šest titulů Mistra České republiky na tratích 100,200,400 a 1500 metrů volný způsob,byl členem vítězných štafet a k tomuto úspěchu přidal 2.místo na 50 metrů volný způsob a 3.místo na 100 metrů motýlek.Svůj titul českého šampiona získal také čtrnáctiletý Filip Sonenberg,který s převahou zvítězil na trati 200 metrů motýlek a svým výkonem 2:16,35 splnil limit do české juniorské reprezentace mladších juniorů.Na poloviční distanci 100 metrů motýlek vylovil z ústecké padesátky Filip Sonnenberg stříbrnou medaili.Dalším ústeckým medailistou se stal Vojtěch Šeda,který získal 2.místo na 100 metrů znak a 200 metrů polohový závod.V distanci 50 metrů volným způsobem získal bronzovou příčku.Bohužel z nedělního závodu,kde byly ve hře ještě dvě medaile musel být Vojtěch Šeda ze zdravotních důvodů z mistrovsví odhlášen.Předpoklady a velké ambice naplnili plavci Ústecké akademie ve štafetách 4 x 50 volný způsob ve složení Filip Sonnenberg,David Řezáč,Jan Kůs,Vojtěch Šeda a 4 x 50 polohová štafeta ve složení Vojtěch Šeda,Jakub Švejcar,Filip Sonnenberg a David Řezáč.Ústečtí borci v obou případech zvítězili a tituly tak zůstaly zaslouženě v domácím prostředí.V první desítce startovního pole se umístil také Jakub Švejcar na 200 prsa obsadil 6.místo a na 100 metrů prsa 10.místo.jan Kůs na 200 motýlek 12.místo a na 100 metrů motýlek 11.místo.V kategorii děvčat si nejlépe z ústeckých plavkyň vedla čtrnáctiletá Nikola Bisová,která na 100 prsa a 50 volný způsob vybojovala shodně 16.pozici.

Své národní mistrovství měli také mladší žáci,kteří si dali dostaveníčko v Brně.Zde byl nejúspěšnější dvanáctiletý Jakub Beca,který přivezl celkové umístění v těchto disciplínách.100VZ(6.místo),200Z(7.místo),100 polohový závod(8.místo),50VZ(9.místo).Václav Fišer v prsařských disciplínách získal 100P(8.místo)a 200P(7.místo).Jeho klubový kolega Petr Pihrt přivezl dvě 10.místa na 100P a 200P.Z děvčat byla nejúspěšnější Natálie Fišerová,která na 100 a 200 metrů motýlek získala vždy sedmou příčku.Barbora Láníčková na 200P vyplavala osmou pozici a ve stejné distanci Adéla Neumanová vylovila celkové desáté místo.Ústecká děvčata ve složení Barbora Láníčková,Anna Opatřilová,Natálie Fišerová,Adéla Hrdlíčková,Adéla Neumanová ve štafetách 4 x 50 volný způsob a 4 x 50 polohová štafeta získala vždy šestou pozici.

Všem ústeckým závodníků děkujeme a gratulujeme k úspěchu na Mistrovství České republiky mladšího a staršího žactva.

Copyright MPKÚ © 2015. All Rights Reserved.